Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Województwa Pomorskiego – edycja 2015

 


 

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Województwa Pomorskiego

– edycja 2015

Gmina Bobowo w 2015 roku w ramach realizacji Gminnego Programu usuwania azbestu przystąpiła do konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Województwa Pomorskiego” – edycja 2015 ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Przeprowadzono akcję informacyjną z udziałem Sołtysów o możliwości uzyskania dofinansowania. Na tablicach ogłoszeń umieszczono informacje i ogłoszenia o naborze chętnych właścicieli nieruchomości, którzy zdecydowani byli zmienić pokrycie dachowe z płyt azbestowo-cementowych (eternitu). Po przeprowadzeniu naboru został złożony wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia polegającego na demontażu, odbiorze i utylizacji odpadów azbestowych z terenu Gminy Bobowo.

Po zakwalifikowaniu wniosku i uzyskaniu akceptacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na wykonanie zadania w roku 2015 podpisana została umowa na dofinansowanie.

Koszt całości przedsięwzięcia oszacowano na kwotę 13.290,00 zł, w tym wartość dofinansowania 11.290,00 zł. Na kwotę dotacji składa się:

WFOŚiGW w Gdańsku – 4.652,00 zł

NFOŚiGW – 6.638,00 zł

Zobacz również

Baner Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii...

Czytaj więcej
Baner UWAGA MIESZKAŃCY !!!

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

Wójt Gminy Bobowo wprowadza od 10 czerwca 2021 r. do odwołania zakaz podlewania ogródków w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie całej gminy. Informacja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy