Twój e-PIT – wygoda, oszczędność czasu i szybszy zwrot nadpłaty podatku

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starogardzie Gdańskim informuje, iż od dnia 15 lutego 2019 roku Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła podatnikom zeznania podatkowe PIT-37 (dla podatników nieprowadzących działalności gospodarczej) oraz zeznania podatkowe PIT-38 ( dla podatników uzyskujących przychody z kapitałów pieniężnych ).

 

Zeznania podatkowe są udostępnione podatnikom w wersji elektronicznej na stronie www.podatki.gov.pl  do dnia 30 kwietnia.

 

Przedmiotowe zeznania zostały przygotowane automatycznie w systemie teleinformatycznym w oparciu o dane przekazane w Informacjach składanych przez płatników oraz dane przekazane przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły.

 

Usługą Twój e-PIT objęto podatników rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem oraz w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci.

 

Aby skorzystać z usługi należy wejść na stronę www.podatki.gov.pl a następnie podać dane autoryzujące tj.: PESEL (albo NIP), datę urodzenia, kwotę przychodu z deklaracji za rok 2017, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców za rok 2018r., kwotę nadpłaty lub kwotę do zapłaty wynikającą z PIT za 2017r. albo można użyć profilu zaufanego.

 

Podatnik sporządzone przez KAS zeznanie podatkowe może:

  • zweryfikować i zaakceptować bez zmian,
  • zmodyfikować (np. w zakresie sposobu rozliczenia: wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci, wskazania nr KRS wybranej OPP, której chce przekazać 1% podatku należnego), lub uzupełnić o dane, których nie posiada KAS (uzupełnienia o kwotę odliczenia darowizn, poniesionych wydatków na cele rehabilitacyjne, z tytułu użytkowania sieci Internet, wpłat dokonanych na IZE) i następnie je zaakceptować
  • nic nie robić – wtedy z upływem terminu do składania zeznań rocznych (tj. z dniem 30 kwietnia), zeznanie przygotowane przez KAS zostanie automatycznie zaakceptowane, co będzie równoznaczne ze złożeniem przez podatnika rozliczenia rocznego PIT,
  • odrzucić i rozliczyć się samodzielnie

 

Dzięki usłudze Twój e-PIT podatnicy zyskają wygodę, oszczędność czasu i szybszy zwrot nadpłaty podatku (maksymalnie 45 dni od dnia złożenia rozliczenia).

 

Więcej szczegółowych informacji na temat usługi Twój e-PIT można uzyskać na stronie internetowej Ministra Finansów www.podatki.gov.pl.

 

Ponadto Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starogardzie Gdańskim informuje, iż w  przypadku braku komputera z dostępem do Internetu, osoba chcąca skorzystać z zeznania udostępnionego w ramach usługi Twój e-PIT, będzie miała taką możliwość korzystając ze stanowiska komputerowego znajdującego się w sali obsługi w urzędzie skarbowym.

 

Zobacz również

Baner Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii...

Czytaj więcej
Baner UWAGA MIESZKAŃCY !!!

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

Wójt Gminy Bobowo wprowadza od 10 czerwca 2021 r. do odwołania zakaz podlewania ogródków w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie całej gminy. Informacja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy