Święto Kociewia 2021

Szanowni Państwo,

Już od 1260 roku w Gdańsku odbywa się jarmark pod patronatem zakonu dominikańskiego. Obecnie jest to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak również w tym roku Kociewie ma w programie Jarmarku św. Dominika swój dzień. To zaangażowanie wielu osób i instytucji oraz wieloletnie zaufanie organizatora Jarmarku pozwala nam tworzyć, a także ubogacać inicjatywę jaką jest ŚWIĘTO KOCIEWIA.

 

W 2021 roku ŚWIĘTO KOCIEWIA odbędzie się w piątek, 6 sierpnia. 

 

Wydarzenie rozpocznie KOROWÓD KOCIEWSKI – czyli barwny przemarsz Kociewiaków, którzy przechodząc ulicami Gdańska śpiewem i tańcem zachęcają mieszkańców i turystów do wspólnej zabawy. Kolejnym elementem Święta Kociewia są UNIKATY Z KOCIEWIA – szeroka prezentacja dorobku kulturalnego i artystycznego na scenie: występy zespołów regionalnych, tanecznych i inscenizacje historyczne. Ponadto na straganach odbędą się prezentacje rękodzieła, wydawnictw, degustacje kuchni regionalnej, a także warsztaty czy pokazy historyczne. Ostatnim akcentem Święta Kociewia jest KOCIEWIE ART – wystawa  w Nadbałtyckim Centrum Kultury połączona z koncertem artystycznym przedstawiająca prace współczesnych kociewskich twórców.

 

Jest to jedyne przedsięwzięcie integrujące wszystkie subregiony naszej Małej Ojczyzny. Cieszę się, że Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE jest jednym z organizatorów ŚWIĘTA KOCIEWIA 2021, które od kilku lat ukazuje bogactwo kulturalne naszego regionu.

Serdecznie zapraszam do udziału w tej inicjatywie, którą razem z nami tworzycie Wy – mieszkańcy regionu, instytucje oraz włodarze.  

Liczę, że jak w ubiegłych latach wspólnie zaprezentujemy nasz region, zaznaczając tym samym swoją obecność na wielowiekowym wydarzeniu jakim jest Jarmark św. Dominika.

Z wyrazami szacunku,

 

 

Kazimierz Chyła                            

Prezes Zarządu 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE     

  

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy