Młodzież w Akcji – Projekt Kariera na Pomorzu!

Szanowni Państwo,

W imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku od lat współpracuje ze szkołami i uczelniami z województwa pomorskiego, wspierając młodych ludzi w wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Oprócz standardowej usługi, jaką jest prowadzenie spotkań informacyjnych dla uczniów w szkołach i w siedzibie urzędu, mamy w swojej ofercie także specjalnie zaprojektowane inicjatywy pn. „Projekt Kariera” i „Pomorski Dzień Przedsiębiorczości”.

Wciąż udoskonalamy formułę tych wydarzeń mając na względzie potrzeby i oczekiwania młodzieży oraz nauczycieli a także uwarunkowania społeczno-gospodarcze, w tym dynamiczne zmiany zachodzące na współczesnym rynku pracy.

Nasze działania cieszą się ogromnym zainteresowaniem szkół z całego regionu. Uczniowie chętnie uczestniczą we wszystkich proponowanych przez naszych doradców zawodowych formach wsparcia, zarówno w formule stacjonarnej, jak i on-line. W zeszłorocznej edycji wydarzeń udział wzięło ponad 17 000 uczniów z całego województwa.

W najbliższej edycji naszej akcji „Projekt Kariera”, która odbędzie się w dniach 12-19 kwietnia, eksperci z WUP w Gdańsku wraz z partnerami przybliżą młodzieży tematy związane z sytuacją i trendami na pomorskim rynku pracy, kompetencjami niezbędnymi do podjęcia satysfakcjonującej pracy, znaczeniem świadomego wyboru ścieżki zawodowej i korzyściami płynącymi z całożyciowego uczenia się.  Dodatkowo poruszone zostaną zagadnienia odnoszące się do kompetencji miękkich takich jak budowanie odporności na stres, komunikacja czy radzenie sobie z porażkami.

Edycja jesienna „Projektu Kariera” poświęcona będzie tematom związanym z szeroko rozumianą przedsiębiorczością. Zwieńczeniem tygodnia webinarów będzie „Pomorski Dzień Przedsiębiorczości” – panel inspiracyjno-motywacyjny w formule online na kanale YouTube WUP w Gdańsku oraz na FB WUP w Gdańsku. Transmisja wydarzenia odbędzie się w całym województwie. Na żywo wystąpią youtuberzy, edukatorzy, doradcy zawodowi, przedsiębiorcy.

Agenda spotkań – PK 2024

Regulamin webinarów PK IV2024

Formularz zgłoszenia udziału w webinarach w ramach akcji

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy