dzień kociewia

Śwoatowy Dzień Kociewia

10 lutego ? Światowy Dzień Kociewia !!!

Był początek roku 1807? Na Pomorzu trwała wojna francusko-pruska. Oddziały polskie walczyły przeciwko zaborcy. Podpułkownik Józef Hurtig raportował Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu, że wysyła ?patrol ku Gociewiu?. Ten fragment oficerskiego listu z 10 lutego 1807 roku wysłany z Nowego nad Wisłą jest pierwszym historycznym zapisem nazwy regionu KOCIEWIE.

Na pamiątkę tego wydarzenia, 10 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kociewia. Tak, Światowy. Kociewiacy z pochodzenia rozsiani są po całym globie. Zapraszamy do wspólnego świętowania z nami i nimi wszystkimi.

10 lutego: 1807 ? 2013

Ideą Tego Dnia jest wspólne przeżycie emocji związanych z Kociewiem.

Mieszkańcy, przyjaciele, znajomi, goście, turyści ? wszyscy zimową porą roku 2013 pomyślmy ciepło o Kociewiu, Łagodnej Krainie…

Zapraszamy na wirtualne 206. Urodziny Kociewia! Potwierdź swoją kociewskość, polub ją albo daj polubić innym. Tak jak dzieli się tort, podziel się ze znajomymi linkami o Kociewiu. Zamiast zdmuchiwać świeczki ? rozpal do żywego ognia internetowe łącza. Niech rozgrzane światłowody rozjaśnią szarość i podniosą temperaturę Twojego otoczenia!

Co dla Was, dla nas wszystkich przygotowaliśmy od Kociewia?

Będą urodzinowe życzenia na www.stolicakociewia.pl oraz innych kociewskich stronach

Już gotowa jest ankieta, w której możesz wyrazić kim jesteś lub kim się czujesz ? odwiedź Powiat Starogardzki na Facebook?u

Od dzisiaj rusza kilkudniowy konkurs z wyjątkowymi nagrodami ? już odwiedź Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE na Facebook?u!

Śwoatowy Dzień Kociewia

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy