Dyktando na Święto Niepodległości 2022

 

W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o jak najlepszy wynik. Może w nim wziąć udział każdy – dorośli, młodzież i dzieci.

Środki zgromadzone w ramach tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Fundacja do tej pory wysłała już 8 tirów z pomocą o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach dyktanda zbieramy środki na kolejnego tira.

Aby dołączyć do dyktanda wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl i kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

Organizatorem wydarzenia jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl, a treść dyktanda przygotowana została tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna.

Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy