ANKIETA MOF

PRACE NAD STRATEGIĄ ROZWOJU

STAROGARDZKIEGO MIEJSKIEGO

OBSZARU FUNKCJONALNEGO

ROZPOCZĘTE!

W połowie maja br. rozpoczęły się prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Starogardzkiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli obszaru Miasta Starogard oraz powiązanej z nim funkcjonalnie strefy zurbanizowanej sąsiadujących gmin. Dokument ten określi priorytetowe kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru, a także pozwoli na ubieganie się o nowe środki z programów unijnych przeznaczonych na lata 2014-2020. Strategia Rozwoju przygotowywana jest w ramach projektu pn. ?Starogardzki Miejski Obszar Funkcjonalny ? nowy wymiar partnerstwa na rzecz rozwoju? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2007-2013, który realizowany jest wspólnie przez Powiat Starogardzki, Gminę Miejską Starogard Gdański, Gminę Starogard Gdański oraz Gminę Bobowo.

Głównym zadaniem rozpoczętego, pierwszego etapu prac nad Strategią, jest określenie zasięgu i wyznaczenie granic obszaru funkcjonalnego, a także jego charakterystyka. Aby dokument jak najlepiej odpowiadał na potrzeby mieszkańców, w najbliższym czasie firma EU-Consult Sp. z o.o., opracowująca Strategię wspólnie z Grupą Doradczą EURO-PRO, przeprowadzi badania społeczne na terenie wszystkich Partnerów Projektu. Badania te będą miały na celu zebranie opinii mieszkańców m.in. na temat aktualnego stanu infrastruktury, edukacji i rynku pracy, środowiska naturalnego i kultury, jak również istniejących potrzeb oraz sugestii dotyczących przyszłych planów inwestycyjnych i społecznych. Dzięki badaniom wszyscy mieszkańcy będą mieli realny wpływ na kształtowanie rozwoju Starogardzkiego MOF.

Przewiduje się realizację badania ankietowego obejmującego grupę tysiąca mieszkańców, jak też wywiady grupowe w poszczególnych gminach. Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w dyskusję nad programowaniem rozwoju Starogardzkiego MOF, mogą również wypełnić ankietę znajdującą się poniżej, a następnie wysłać ją na adres mailowy mof@powiatstarogard.pl.

Ankietę można również pobrać bezpośrednio w siedzibach Partnerów Projektu i dostarczyć ją osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:

 

  • Starostwo Powiatowe, ul. Kościuszki 17, 83-200 Starogard Gdański, pok. nr 309, III piętro

  • Urząd Miasta Starogard Gdański, ul. Gdańska 6, 83-200 Starogard Gdański, pok. nr 121, I piętro

  • Urząd Gminy Starogard Gdański, ul. gen. Sikorskiego 9, 83-200 Starogard Gdański, pok. nr 24, II piętro

  • Urząd Gminy Bobowo, ul. Gdańska 12, 83-212 Bobowo, pok. nr 6, Parter

 

ANKIETA DO POBRANIA

pdf

doc

 

Na Państwa głosy czekamy do 20 czerwca br!

_____________________________________________________________

Zobacz również

Baner Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii...

Czytaj więcej
Baner UWAGA MIESZKAŃCY !!!

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

Wójt Gminy Bobowo wprowadza od 10 czerwca 2021 r. do odwołania zakaz podlewania ogródków w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie całej gminy. Informacja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy