INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY

     INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY                                                                                                           

     W SPRAWIE STRAJKU NAUCZYCIELI

 

 Szanowni Państwo,

informuję, że od  poniedziałku  8  kwietnia 2019 r. – aż do odwołania mogą wystąpić trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Część  naszych nauczycieli deklaruje chęć przystąpienie do akcji strajkowej, więc w tych dniach mogą wówczas być prowadzone dla uczniów tylko zajęcia opiekuńcze.

Dyrekcja szkoły podjęła starania w zakresie prawidłowej organizacji pracy placówki podczas strajku. Priorytetem w sferze organizacji pracy będzie przede wszystkim zapewnienie opieki dzieciom, które będą przebywały w szkole. Oczywiście w przypadku ogłoszenia strajku, rodzice mają prawo do pozostawienia dziecka w domu.

Musicie Państwo mieć świadomość, że o gotowości nauczyciela do pracy dyrektor szkoły dowie się w dniu strajku, więc mimo wszystko – istnieje zagrożenie zawieszenia zajęć opiekuńczych. Może się tak zadziać w momencie, gdy gotowości do pracy nie zgłosi wymagana liczba nauczycieli, która pozwoli zapewnić bezpieczny pobyt wszystkim dzieciom. Ostateczną informację o liczbie strajkujących pracowników otrzymam dopiero w dniu rozpoczęcia ogólnopolskiego strajku, czyli 8 kwietnia 2019 roku. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, bardzo liczę na zrozumienie z Państwa strony i ewentualną pomoc w opiece nad dziećmi.

O sytuacji, trudnościach w szkole/oddziale przedszkolnym – zarówno w kontekście możliwości zapewnienia opieki, jak i czekającego nas egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu ósmoklasisty, będę informowała Państwa poprzez dziennik elektroniczny i szkolną stronę internetową.

Na koniec, pragnę jednak Państwa uspokoić i poinformować, iż nauczyciele naszej szkoły są ludźmi odpowiedzialnymi i dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki strajku – uczynią wszystko, aby egzaminy zewnętrzne odbyły się w terminie wyznaczonym przez CKE.

Z wyrazami szacunku i wiarą w rozwiązanie sporu,

                                                                                     Mariola Fiałkowska

Dyrektor PSP w Bobowie

Zobacz również

Baner Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii...

Czytaj więcej
Baner UWAGA MIESZKAŃCY !!!

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

Wójt Gminy Bobowo wprowadza od 10 czerwca 2021 r. do odwołania zakaz podlewania ogródków w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie całej gminy. Informacja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy