99. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

22 maja świętowaliśmy 99. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły –  Świętego Jana Pawła II. Dzień zajęć szkolnych rozpoczęliśmy od udania się na uroczystą mszę świętą do parafialnego kościoła. Tam pod przewodnictwem księdza proboszcze Łukasza Kątnego uczestniczyliśmy w eucharystii. W czasie homilii ksiądz proboszcz wspominał postać naszego wyjątkowego patrona, stawiając ją równocześnie za wzór dla naszej młodzieży.

Wyjątkową oprawę muzyczną tejże mszy świętej zapewnił zespół PIK Band. Do uświetnienia uroczystości z pewnością przyczyniła się też obecność szkolnego pocztu sztandarowego oraz obecność naszych najmłodszych gości – bobowskich przedszkolaków. To oni, po zakończonej mszy świętej, wystąpili przed zgromadzonymi w świątyni, prezentując piękny montaż słowno-muzyczny poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Przypomnieli w nim historię życia naszego patrona, w tym  jego posługę duszpasterską, ważne momenty z czasu przewodzenia Kościołowi ze Stolicy Piotrowej oraz najważniejsze przesłania płynące z Jego nauk. Dodatkową atrakcję stanowiły występy wokalne uczniów z klas I-III oraz szkolnego oddziału przedszkolnego. Miło było patrzeć, jak cześć i szacunek świętemu okazują już tacy mali uczniowie. Po zakończeniu występów nastąpił jeszcze jeden ważny moment. Wręczone zostały nagrody w konkursie multimedialnym zatytułowanym „Święty Jan Paweł II  – promieniowanie ojcostwa”. Wśród nagrodzonych znalazło się troje uczniów z naszej szkoły.  I miejsce zajęła uczennica klasy VI A – Magdalena Jasnoch, dwa wyróżnienia trafiły natomiast do Mateusza Kuscha z klasy V B i Zofii Zawitowskiej z klasy VIII B.

Na zakończenie udaliśmy się za pocztem sztandarowym z powrotem do szkoły, by w radosnej i podniosłej atmosferze kontynuować tego dnia zajęcia lekcyjne oraz planować obchody Święta Patrona na przyszły rok, kiedy to świętować będziemy 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.

 

S. K

 

Zobacz również

Baner Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii...

Czytaj więcej
Baner UWAGA MIESZKAŃCY !!!

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

Wójt Gminy Bobowo wprowadza od 10 czerwca 2021 r. do odwołania zakaz podlewania ogródków w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie całej gminy. Informacja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy