99. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

22 maja świętowaliśmy 99. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły –  Świętego Jana Pawła II. Dzień zajęć szkolnych rozpoczęliśmy od udania się na uroczystą mszę świętą do parafialnego kościoła. Tam pod przewodnictwem księdza proboszcze Łukasza Kątnego uczestniczyliśmy w eucharystii. W czasie homilii ksiądz proboszcz wspominał postać naszego wyjątkowego patrona, stawiając ją równocześnie za wzór dla naszej młodzieży.

Wyjątkową oprawę muzyczną tejże mszy świętej zapewnił zespół PIK Band. Do uświetnienia uroczystości z pewnością przyczyniła się też obecność szkolnego pocztu sztandarowego oraz obecność naszych najmłodszych gości – bobowskich przedszkolaków. To oni, po zakończonej mszy świętej, wystąpili przed zgromadzonymi w świątyni, prezentując piękny montaż słowno-muzyczny poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Przypomnieli w nim historię życia naszego patrona, w tym  jego posługę duszpasterską, ważne momenty z czasu przewodzenia Kościołowi ze Stolicy Piotrowej oraz najważniejsze przesłania płynące z Jego nauk. Dodatkową atrakcję stanowiły występy wokalne uczniów z klas I-III oraz szkolnego oddziału przedszkolnego. Miło było patrzeć, jak cześć i szacunek świętemu okazują już tacy mali uczniowie. Po zakończeniu występów nastąpił jeszcze jeden ważny moment. Wręczone zostały nagrody w konkursie multimedialnym zatytułowanym „Święty Jan Paweł II  – promieniowanie ojcostwa”. Wśród nagrodzonych znalazło się troje uczniów z naszej szkoły.  I miejsce zajęła uczennica klasy VI A – Magdalena Jasnoch, dwa wyróżnienia trafiły natomiast do Mateusza Kuscha z klasy V B i Zofii Zawitowskiej z klasy VIII B.

Na zakończenie udaliśmy się za pocztem sztandarowym z powrotem do szkoły, by w radosnej i podniosłej atmosferze kontynuować tego dnia zajęcia lekcyjne oraz planować obchody Święta Patrona na przyszły rok, kiedy to świętować będziemy 100. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.

 

S. K

 

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy