Dzień Języków i Kultur w naszej szkole

W dniu 05.03.2019r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Języków i Kultur. Ideą tego święta było uświadomienie wszystkim uczniom, że świat w którym żyjemy jest różnorodny językowo i kulturowo. 

Tego dnia uczniowie każdej klasy zaprezentowali przygotowaną gazetkę  nt. stolicy wylosowanego kraju oraz dokonali prezentacji nt. słynnej postaci pochodzącej z kraju, który wcześniej został przez nich wylosowany.  Ponadto, organizatorzy przygotowali zagadki dla   uczniów wytypowanych z każdej klasy.

Wszystkie konkurencje były oceniane przez jury, które wyłoniło zwycięzców. Rywalizacja między zespołami klasowymi była niezwykle zacięta. Uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem oraz niezwykłą kreatywnością.

W tym dniu odbył się również Konkurs Piosenki Angielskiej. Przygotowanie się do niego było nie lada wyczynem. Uczestnicy zaprezentowali zdolności wokalne i  lingwistyczne. Wszystkim uczniom, którzy podjęli się tego wyzwania, a w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Uczniowie z oddziału przedszkolnego  włączyli się również do wspólnego świętowania. Zaśpiewali piosenkę ‘Little snowflake’. Tego dnia nie zabrakło pokazu gimnastycznego w wykonaniu uczennicy z kl. VIa – Oliwii Lis oraz występu grupy tanecznej ‘Queen Dance’, którego opiekunem jest pani  pedagog Agnieszka Lewandowska.  Co więcej, uczniowie z klasy 3a gimnazjum, przedstawili krótką scenkę, w której zachęcali do nauki języka angielskiego.

Przez cały dzień towarzyszyły nam słowa Edwarda de Waal , który powiedział: „Z językami, wszędzie jesteś w domu”.

Gratulujemy wszystkim uczniom zaciętej rywalizacji, a Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody  dziękujemy za okazaną hojność!

Zobacz również

Baner Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii...

Czytaj więcej
Baner UWAGA MIESZKAŃCY !!!

UWAGA MIESZKAŃCY !!!

Wójt Gminy Bobowo wprowadza od 10 czerwca 2021 r. do odwołania zakaz podlewania ogródków w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie całej gminy. Informacja...

Czytaj więcej

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy