Dzień Języków i Kultur w naszej szkole

W dniu 05.03.2019r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Języków i Kultur. Ideą tego święta było uświadomienie wszystkim uczniom, że świat w którym żyjemy jest różnorodny językowo i kulturowo. 

Tego dnia uczniowie każdej klasy zaprezentowali przygotowaną gazetkę  nt. stolicy wylosowanego kraju oraz dokonali prezentacji nt. słynnej postaci pochodzącej z kraju, który wcześniej został przez nich wylosowany.  Ponadto, organizatorzy przygotowali zagadki dla   uczniów wytypowanych z każdej klasy.

Wszystkie konkurencje były oceniane przez jury, które wyłoniło zwycięzców. Rywalizacja między zespołami klasowymi była niezwykle zacięta. Uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem oraz niezwykłą kreatywnością.

W tym dniu odbył się również Konkurs Piosenki Angielskiej. Przygotowanie się do niego było nie lada wyczynem. Uczestnicy zaprezentowali zdolności wokalne i  lingwistyczne. Wszystkim uczniom, którzy podjęli się tego wyzwania, a w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Uczniowie z oddziału przedszkolnego  włączyli się również do wspólnego świętowania. Zaśpiewali piosenkę ‘Little snowflake’. Tego dnia nie zabrakło pokazu gimnastycznego w wykonaniu uczennicy z kl. VIa – Oliwii Lis oraz występu grupy tanecznej ‘Queen Dance’, którego opiekunem jest pani  pedagog Agnieszka Lewandowska.  Co więcej, uczniowie z klasy 3a gimnazjum, przedstawili krótką scenkę, w której zachęcali do nauki języka angielskiego.

Przez cały dzień towarzyszyły nam słowa Edwarda de Waal , który powiedział: „Z językami, wszędzie jesteś w domu”.

Gratulujemy wszystkim uczniom zaciętej rywalizacji, a Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody  dziękujemy za okazaną hojność!

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy