Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Ważna informacja! Rachmistrzowie ruszają w teren. Jeśli jeszcze nie dopełniłeś obowiązku spisowego, to możesz spodziewać się ich wizyty. Jeśli wolisz spisać się sam (i wziąć udział w loterii), to spisz się sam przez Internet: https://spis.gov.pl. Jeśli jednak będziesz zwlekał i zapuka (lub zadzwoni) do Ciebie rachmistrz, jesteś zobowiązany podać mu niezbędne dane.

#liczysiękażdy #spis #rachmistrz #loteria

Przypominamy również, że udział w spisie jest OBOWIĄZKOWY.

Spisem powszechnym objęte są: osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania oraz mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami (ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.; Dz. U. z 2019 r. poz. 1775).

Nie narażaj się na konsekwencje odmowy udziału w #SpisPowszechny (kara grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej; Dz. U z 2021 r. poz. 955).

Obowiązek udziału w spisie powszechnym został uregulowany w art. 6 ust. 3 i art. 9 ust. 1 ustawy o statystyce publicznej (Dz. U z 2021 r. poz. 955).

Masz kilka możliwości wypełnienia obowiązku spisowego:

  • wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to tylko kilka minut, a dodatkowo zyskasz możliwość wygranej w Loterii – mogą w niej wziąć udział tylko osoby, które spisały się przez Internet,
  • zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
  • odwiedź najbliższy Urząd Gminy i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku i nie zapomnij zarejestrować kodu do udziału w Loterii.

Jeśli nie spiszesz się przez Internet lub dzwoniąc na numer 22 279 99 99, zadzwoni do Ciebie rachmistrz spisowy.

Pamiętaj, że nie możesz odmówić wywiadu telefonicznego (art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.; Dz. U. z 2019 r. poz. 1775).

Podkreślamy, udział w spisie jest obowiązkowy!

Więcej o podstawach prawnych obowiązku spisowego oraz konsekwencjach odmowy udziału w spisie przeczytasz tutaj:

https://bit.ly/3q8vWUo

Zobacz również

Nadchodzące wydarzenia:

>>Archiwum wydarzeń

Kalendarz

Partnerzy Gminy